A A A

Atrakcje w bliższej i dalszej okolicy Kukułczyna

A może nad morze...?

Nad morze z Kukułczyna jest 30 km. W Darłówku znajdziemy 5 km plaż, liczne atrakcje dla dzieci, możemy odbyć rejs statkiem turystycznym, a także rejs wędkarski.

Nieco dalej jest do Jarosławca - 42km. W miejscowości wyznaczono 2 kąpieliska morskie: „Jarosławiec Wschód” o długości 0,5 km i „Jarosławiec Zachód” o długości 1,5 km.

W Jarosławcu znajduje się latarnia morska z 1829 r. (przebudowana w 1902 r.) o wysokości 33,3 m. Jej światło można dostrzec z odległości 24 mil morskich. Można również skorzystać z rejsu łodzią z niewielkiej przystani morskiej.

Niedaleko miejscowości znajdują się również jeziora Kopań i Wicko. Kopań jest dostępny dla turystów od strony miejscowości Wicie, trzeba jednak przejść ok. 6 km plażą. Atrakcją jest również Muzeum Bursztynu, które przedstawia genezę bursztynu bałtyckiego. Zbiory muzeum stanowi około 1500 muzealiów, z których 150 prezentowanych jest zamiennie na ekspozycjach. Cenniejsze eksponaty to bryła bursztynu ważąca 2906 gramów, niebieski bursztyn bałtycki oraz bardzo rzadkie, a doskonale zachowane inkluzje pasikonika i szyszki sosnowej.